Home » Akce školy 2022/2023 » Exkurze na výjezdové základně záchranářů v Olomouci

Archiv

Exkurze na výjezdové základně záchranářů v Olomouci

Paní učitelka nám ve středu 5.10. domluvila exkurzi do Olomouce, kde sídlí výjezdová základna záchranářů. Nemohli jsme se dočkat, protože jsme tušili, že tato exkurze bude velice zajímavá.

 S napětím jsme vešli do areálu základny, kde nás přivítal pan záchranář. Nejprve nás zavedl k jednomu ze dvou vrtulníků. Měli jsme štěstí, že oba dva byly na místě. Ráno byla mlha a dozvěděli jsme se, že vrtulník nemůže v takovém počasí vzlétnout, protože je to velmi nebezpečné. Pilot nemá dostatečnou viditelnost, aby mohl bezpečně řídit a orientovat se v prostoru. Pan záchranář nám ukázal vybavení vrtulníku a dále následovala prohlídka sanitek. Během prohlídky jsme si povídali o náročnosti práce záchranářů, lékařů, pilotů a dispečerů. Dozvěděli jsme se, že veškeré vybavení musí mít svoje místo, aby záchranář mohl rychle a dobře vykonávat svoji práci.                            

Přímo na místě jsme byli svědky situace, kdy jedna ze sanitek, měla během exkurze výjezd. Bylo to velice emotivní a na tento výjezd jsme se dívali s pokorou k této práci.                                 

Opět se na nás usmálo štěstí, když se počasí umoudřilo a my jsme v přímém přenosu viděli startovat a vzlétat vrtulník. Naštěstí to nebylo kvůli záchranářské akci, ale odlétal na cvičení záchranářů.                 

Na zpáteční cestě jsme se zastavili na Horním náměstí, kde jsme si prohlédli památky a koupili nějaké občerstvení. /PB, VB, HR/