Home » Akce školy 2022/2023 » Divadelní představení Osud zmizelého

Archiv

Divadelní představení Osud zmizelého

S žáky 2. stupně jsme před jarními prázdninami navštívili šumperské divadlo. Tentokrát jsme si pro kulturní zážitek vybrali divadelní hru Osud zmizelého, která vznikla podle skutečných událostí odehrávajících se na Šumpersku, o odsunu Němců ze Sudet, v období konce 2. světové války.

Osobnost Huberta Habermanna a jeho rodiny je známá nejenom v šumperském regionu. Divadelní hra se zaměřila především na jeho osud a zmizení, které je dodnes zahaleno řadou domněnek a nejasností. Tvůrci divadelní hry vycházeli z autentických záznamů z vyšetřování tehdejších policistů. Žáci díky velmi povedeným scénám propojili teoretické znalosti z hodin dějepisu. Zpracování dramatu bylo velmi netradiční, hrané scény se prolínaly s audiovizuálními nahrávkami z minulosti, což mělo u žáků velký úspěch. /VB/