Home » Akce školy 2022/2023 » Divadelní představení Maryša

Archiv

Divadelní představení Maryša

Minulý týden jsme se s žáky 2. stupně vydali na divadelní představení Maryša v šumperském divadle. Do Šumperka jsme jeli vlakem a procházkou parkem jsme se dostali k nedalekému divadlu. Během cesty vlakem jsme si s žáky připomněli základní charakteristiku dramatu. Povyprávěli jsme si o bratrech Mrštíkových, kteří jsou autory této divadelní hry. Šumperské divadlo se pyšní krásným interiérem, který jsme před začátkem představení obdivovali.

Divadelní hra Maryša byla produkcí šumperského divadla transformována do místní lokality. Děj se odehrával na Šumpersku, to se projevilo nejen v mluvě, ale i v místním folkloru. Žákům se divadelní představení moc líbilo a těší se na jaro, až zase vyrazíme do divadla. /VB/