Home » Akce školy 2022/2023 » Den Země

Archiv

Den Země

„Den Země“ je celosvětová událost, která připadá na 22. dubna již od roku 1970. Je to den, kdy si lidé po celém světě připomínají význam a důležitost naší planety Země a je zdůrazňována především ochrana přírodních zdrojů a prostředí. V tento den se konají různé akce a oslavy, jejíž cílem je podpořit ochranu přírody a zlepšit stav životního prostředí.

I my jsme si Den Země s žáky IX. A připomněli. Ve čtvrtek 20. 4. jsme se zapojili do akce pořádanou městem Uničov – Ukliďme Uničov. Společně s žáky jsme se pustili do úklidu nedalekého městského parku. Chlapci z IX.A se práce nebojí a odpadu nasbírali opravdu hodně.

A protože ke konci minulého týdne se počasí umoudřilo, vysvitlo sluníčko a meteorologové avizovali 19 °C rozhodli jsme se toho patřičně využít, oslavit Den Země právě v přírodě.

Vyrazili jsme na výšlap na Bradlo. Do batůžků jsme sbalili špekáčky a dobrou náladu a vydali se na cestu. Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží. Vzhledem k výluce vlakových spojů jsme do Nové Hradečné museli jet autobusem. Z Nové Hradečné jsme po naučné stezce vystoupali až na skalní vrchol, který se nachází v Hanušovické vrchovině.

Rozhledna na zkamenělém vrcholu leží 600 m. n. m. Cestu jsme hravě zvládli, avšak některým k pokoření vrcholu pomohl dopping ve formě čokolády.

Výhledy do okolní krajiny byly dechberoucí. Místo svačinky jsme si všichni zabalili špekáček, a tak jsme rozdělali oheň a připravili si brzký oběd v přírodě.

Všichni jsme si výlet moc užili, a i když nás bolely nohy těšíme se na další výšlap. /VB/