Home » Akce školy 2022/2023 » Den stromů

Archiv

Den stromů

20. říjen je datum, na které připadá Den stromů. A protože ve třídě IX.A máme stromy, respektive přírodu rádi, tak jsme si na tohle téma zrealizovali projekt. Akci jsme odstartovali luštěním tajenky, díky které se žáci dozvěděli téma projektu, a poté jsme se pustili do práce. S žáky jsme si řekli zajímavosti o Dni stromů, jak se k nám tento den dostal, proč jsou pro nás stromy důležité atd. Také jsme si povídali o druzích stromů, které u nás najdeme, názorně jsme si ukázali, jak který strom vypadá, jaké má listy, plody a podobně. Druhou část projektu jsme započali prací na interaktivní tabuli, na které žáci řešili různé vědomostní kvízy a hráli hry na téma stromy. Projekt jsme zakončili malbou našeho třídního stromu, který si žáci sami nazvali ,,Dlaňovník barevný“. /IK/