Home » Akce školy a školní družiny 2020/2021 » Den se záchranáři

Archiv

Den se záchranáři

Den se záchranáři

            Dne 26. září 2014 se žáci IV. třídy zúčastnili akce pro 1. až 5. ročníky základních škol, pořádanou DDM Vila Tereza, Uničov, která se konala v areálu hasičské záchranné stanice u vlakového nádraží v Uničově.
Během dopoledního programu žáci viděli ukázky záchranných týmů olomouckého kraje, tj. policie, hasičského záchranného sboru a zdravotnické záchranné služby.Den se záchranáři
Zábavnou a naučnou formou her, kvízů, křížovek a soutěží si připomněli znalost tísňových linek, zopakovali si znalosti z dopravní výchovy, z bezpečnosti jízdy, ze základů zdravovědy. Měli možnost si prohlédnout sanitní vůz, hasičské vozy, výstroj hasiče, vůz městské policie, výstroj a výzbroj městského policisty, viděli výcvik psů z kynologické stanice v Uničově. V závěru celé akce měli možnost shlédnout vyproštění raněného řidiče za účasti všech tří záchranných složek.
Všem dětem se připravený program velmi líbil, i přesto, že bylo chladnější podzimní počasí, zahřála je radost z malého dárku, z reflexního přívěsku s motivem smajlíka. (S. J.)