Home » Akce školy 2022/2023 » Den České státnosti

Archiv

Den České státnosti

28.9. je státní svátek, což pro žáky znamená den volna. Co vlastně státní svátek je? Jaký je ten zářijový? To vše se dnes dozvěděli žáci IX.A. Dnešní hodinu češtiny jsme věnovali projektu na téma Den české státnosti. V úvodu hodiny jsme na tabuli vytvořili myšlenkovou mapu, kdy jsme dali hlavy dohromady a vypsali jsme hesla, která nás k tématu napadla. Z hodin dějepisu si žáci správně spojili důležité poznatky o rodu Přemyslovců.

Po úvodní aktivitě si žáci přečetli pověst o sv. Václavu, zhlédli výukové video a na základě nově získaných informací zpracovali pracovní list. Posledním úkolem projektové hodiny bylo sestavit rodokmen rodiny Přemyslovců, s tím se žáci vypořádali na výbornou. Všichni měli z nově nabytých znalostí radost a už se těšíme na další státní svátek a na nové informace. /VB/