Home » Akce školní družiny 2021/2022 » BUDE ZIMA, BUDE MRÁZ, KAM SE PTÁČKU, KAM SCHOVÁŠ…

Archiv

BUDE ZIMA, BUDE MRÁZ, KAM SE PTÁČKU, KAM SCHOVÁŠ…

S písničkou Bude zima, bude mráz…..započal náš týden ve školní družině.

Děti se snažily zapojit do rozhovoru na téma „Proč se staráme o ptáčky v zimě?“ Pomocí naučného programu na interaktivní tabuli se děti seznámily s ptáčky žijícími u nás, kteří neodlétají do teplých krajin, jaké zbarvení mají, čím se krmí, jak se nazývají. Ve výtvarných činnostech skupinka dětí vyráběla obrázek “Krmítko s ptáčkem “, druhá zase „ Březový les s ptáčky“. U obou obrázků jsme i využili skutečné krmení pro ptáky, které děti nalepovaly. Také nás čekali hry s písmenky( hledali jsme písmenka u slov… vrabec, sýkorka).

Nakonec jsme šli na školní zahradu a do všech krmítek, které tam máme, jsme nasypali krmení pro ptáčky.

Dětem se nabízené činnosti velmi líbily, pracovaly se zájmem a chutí. /KD/